Czas najwyższy na fotoksiążkę


Przeżywać wewnętrznie wyjątkowe momenty doznań i piękna, czy robić fotografie? Spory dylemat, choć to z pewnością kwestia charakteru lub podejścia emocjonalnego w tej tematyce. Być może i również - filozofii życia. Pamięć i odczucia chwili, z biegiem czasu potrafią się zacierać. W dalszej przyszłości mogą całkowicie umknąć. Zdjęcia fotograficzne pozostaną na zawsze. Niezmienność momentów, które uwieczniły, zostaną wciąż takie same.

 

Wspomnienia... Pamięć chwil przeżytych i doświadczonych, można w sposób niezwykły oddać w sposobie opowiadań.

Można również coś więcej do nich dodać, koloryzując historie doznanych chwil. Jest to pewnie ekscytujące dla dzieciaków, wsłuchujących się w niesamowite i niewiarygodne opowiadania ukochanego dziadka. Ogromna popularność fotografowania stała się współcześnie chlebem powszednim życia. Rozwój nowoczesnej techniki jest dodatkową zachętą do stosowania i uwieczniania praktycznie wszystkiego. Nie tylko wyłącznie czegoś wyjątkowego, ale zwykłego, nie wyróżniających się specjalnie. Tysiące pstrykanych fotek w przeciągu roku, w wieloletnim okresie potrafią przynieść ilościowy efekt, przyprawiający o zawrót głowy. Jaki procent stanowią tylko te zasługujące na uwagę i wartościowe?

Można zaryzykować przypuszczenie, że ponad 95% z nich nigdy nie zasłuży na ponowne obejrzenie. Czy zatem był sens stosować taką ogromną częstotliwość fotografowania, do którego efektów nigdy w przyszłości się nie powróci? Czy nie była to strata czasu, który moglibyśmy wykorzystać w bardziej wartościowy sposób. Odpowiedź i wybór opcji należy wyłącznie do nas.  Ostatnimi czasy, pomysłem wartym przemyślenia stała się tania fotoksiążka - metoda uwieczniania naszego życia w szczególnych momentach czy okresach.

Sposób ten wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród szerokiego grona osób różnego wieku. Ślub, narodziny dziecka, chrzest, komunia, podróże, szalony weekend, spotkanie szkolne po latach, rocznica znajomości czy miłości, to zaledwie kilka z tematów i okazji, które można umieścić w sposób wyjątkowy i niekonwencjonalny. Stanowić będzie z pewnością oryginalny prezent, by obdarować najbliższych i znajomych.