Niezapomniany weekend we Florencji


Zabytkowa Florencja

 

Stolica Toskanii to jedna z najpiękniejszych miejscowości we Włoszech, dlatego nikogo nie dziwi, że każdego roku odwiedzana jest przez miliony turystów. Florencja przez wieki była ośrodkiem kulturalnym regionu, dlatego na jej obszarze znajdziemy liczne zabytki godne uwagi.Jeżeli mamy tylko dwa dni na zwiedzanie, warto zaopatrzyć się w przewodnik po Florencji, w którym znajdziemy mapę, mini słownik a także wykaz najważniejszych zabytków w tym pięknym mieście. Najlepiej zakupić go jeszcze w Polsce, we Włoszech bowiem nie będzie on dostępny w rodzimym języku.


Wycieczkę warto rozpocząć od spaceru po najstarszej części miasta, w której znajdziemy wspaniałe przykłady architektury różnych epok. Znajdziemy tutaj ciekawe świątynie katolickie, zarówno gotyckie katedry jak i barokowe bazyliki. W mieście spotkamy także sporo budowli świeckich, przede wszystkim pałaców dawnych arystokratów, w których obecnie mieszczą się głównie urzędy państwowe. Miasto na swoim terenie posiada również liczne fontanny, głównie wykonane w stylu barokowym a także rokokowym.


Jednak najważniejsze zabytki we Florencji mieszczą się w jej muzeach, a szczególnie w galerii Uffizi. To tutaj zgromadzonych jest mnóstwo arcydzieł najlepszych malarzy tworzących w Europie na przestrzeni dziejów. Wszystko za sprawą rodu Medici, którego głównym grodem była właśnie Florencja.


Zabytki we Florencji to nie jedyny powód dla którego warto odwiedzić to miasto. Wycieczka będzie również doskonałą okazją na to, aby skosztować autentycznej, włoskiej kuchni czy napić się aromatycznego espresso w lokalnej kawiarni.Florencja to bardzo dobre miejsce na długi weekend, mieści na swym terenie tak dużo zabytków, że nie będziemy się tam nudzić. Budowle sakralne i świeckie, piękne fontanny, bogate galerie sztuki. Jest to miasto, które każdy powinie odwiedzić.