Zabytki w Lizbonie - co warto zobaczyć


Piekna Portugalia

 

Decydując się na zwiedzanie Portugalii, obowiązkowym miejscem, które trzeba odwiedzić, jest jej stolica i zarazem największe miasto w kraju, czyli Lizbona. Decydując się na zwiedzanie Lizbony dobrze jest wybrać zwiedzanie zorganizowane. Dzięki temu z pewnością uda nam się poznać wszystkie zabytki Lizbony .

 

Zwiedzając to piękne miasto pod okiem profesjonalnego przewodnika, nie tylko zobaczymy piękne miejsca, ale również poznamy ich historię, która jest bardzo bogata. Lizbona jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym, ponieważ można zwiedzić tam zarówno historyczne części miasta, jak i nowoczesne obiekty, będące wizytówką nowoczesności.

 

Zwiedzanie Lizbony jest niezapomnianym przeżyciem,

 

które każdy powinien sobie zafundować. Piękna starówka miasta pamięta jeszcze czasy średniowiecza a pozostałe zabytki w Lizbonie są pięknym świadectwem historii naszego kontynentu. Jest to miejsce cechujące się sporym eklektyzmem. Można zwiedzać tutaj zarówno monumentalne budowle sakralne będące częścią wiary chrześcijańskiej, jak i piękne muzułmańskie meczety.

Wiele obiektów znajduje się również na światowej liście UNESCO, co czyni ten kierunek jeszcze bardziej atrakcyjnym. Zabytki w Lizbonie są wspaniałe, dlatego coś dla siebie znajdzie tam zarówno miłośnik historii, ekspert w dziedzinie sztuki, jak i zwykły amator pięknych widoków.

 

Stolica Portugalii jest również jednym z głównych ośrodków sportowych państwa. Można zwiedzać między innymi stadion, na którym rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej z 2004 roku. Jest to więc kierunek, który zainteresuje dosłownie każdego. Zwiedzanie Lizbony dodatkowo jest dostępne w przystępnych cenach, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na przeżycie tej niesamowitej przygody. Warto poznać historię tego kraju i zabytków, gdyż jest ona wspaniała.